Soma.png     

Muzikāli izglītojošs piedzīvojums kosmosā!

                                 Martā,programmas “ Latvijas skolas somas” ietvaros, mūsu skolā no 1.-9.klasei  tika organizēta koncertlekcijas “Kosmosa burvis” noskatīšanās.

                                Tas tik bija varens piedzīvojums, kā īsts burvju mākslinieks aktieris Uldis Siliņš no Latvijas Nacionālā teātra mūs ieveda visuma brīnumos. Virtuāli iepazināmies ar Saules sistēmu, uzzinājām, ka Saules sistēmas veidošanās un evolūcija ir sākusies pirms 4,6 miljardiem gadu, kad sākās milzīga molekulārā mākoņa nelielas daļas gravitācijas sabrukums. Lielākā daļa no sabrukušās masas sakoncentrējās mākoņa centrā, tādā veidā izveidojoties Saulei, bet pārējais palika protoplanetārajā diskā, kur izveidojās planētas, pavadoņi, asteroīdi un citi Saules sistēmas mazie ķermeņi. Četras iekšējās planētas — Merkurs, Venera, Zeme un Marss — tiek sauktas arī par Zemes grupas planētām, jo tās sastāv galvenokārt no iežiem un metāla. Četras ārējās planētas, milzu planētas, ir ievērojami lielākas nekā iekšējās planētas. Divi lielākie gāzes giganti Jupiters un Saturns sastāv galvenokārt no ūdeņraža un hēlija; pašas tālākās planētas, ledus giganti Urāns un Neptūns sastāv galvenokārt no vielām ar relatīvi augstu kušanas temperatūru. Visām planētām ir gandrīz apļveida orbīta. Skolēniem vislielāko izbrīnu izraisīja planētu neparastā krāsa, vislabāk no planētām patika  Marss, jeb Sarkanā planēta un Neptūns- Zilā jūras dieva Neptūna vārdā nosauktā planēta.

                                  Koncertu papildināja vizuāli specefekti, pasaulē un Latvijā populāras, iemīļotas dziesmas, kurām varēja dziedāt līdzi.

                                  Interesanti bija gan maziem, gan lieliem skatītājiem. Iesaku arī jums noskatīties šo koncertlekciju.

 

“Es mīlu Tevi, Latvija!”

                     22.aprīlī Aizputes pagasta pamatskolā klātienē viesojās mūziķis, dziedātājs Mikus Aboroniņš un čelliste Arta Aboroņina ar muzikāli izglītojošu koncertlekciju “Es mīlu Tevi, Latvija!”. Koncertprogramma bija stāsts par Latviju, tās dabas skaistumu, varenumu un personību diženumu. Mūziķi koncertlekciju pasniedza neparasti interesantā, aizraujošā un izzinošā ceļojuma veidā, uzsverot un iekļaujot visus Latvijas novadus- Vidzemi, Kurzemi, Zemgali un Latgali.

                    Skolēni ar prieku piedalījās vadītāju izvēlētajās aktivitātēs- dziedāja līdzi zināmās latviešu tautasdziesmas un populārās dziesmas, minēja ievērojamo komponistu, rakstnieku, gleznotāju vārdus, uzvārdus un dzīvesvietas, kā arī upju, kalnu , koku nosaukumus.

                      Koncertlekciju klausījās visi skolas skolēni un katrs no viņiem bija ieguvējs, jo varēja lepoties ar savu zemi Latviju!