• IMG_5281

  IMG_5281

 • IMG_4807

  IMG_4807

 • IMG_4800

  IMG_4800

 • IMG_5276

  IMG_5276

 • IMG_9715

  IMG_9715

 • IMG_4804

  IMG_4804

Vārda dienu šodien svin: Maigurs, Mārica, Māris

+371 20371571  pamatskola@aizpute.lv

FacebookTwitter

 

 

001 (12)
001 (12)

         29. novembrī Aizputes pagasta pamatskolā sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru notika izglītojošs pasākums 9.klasei par uzņēmējdarbības iespējām laukos. Pasākums tika īstenots ar mērķi radīt skolēniem interesi par lauksaimniecības un mežsaimniecības nozarēm, veidot izpratni par nozaru darbību, kā arī popularizēt lauksaimniecības profesionālo izglītību. Notika diskusija par to, kas ir uzņēmējdarbība, kādi ir tās uzsākšanas galvenie priekšnoteikumi, kāds ir biznesa idejas radīšanas process. Jaunieši tika iepazīstināti ar galvenajām un izplatītākajām uzņēmējdarbības nozarēm laukos.

LLKC pārstāvji izdalīja katram skolēnam informatīvo izdevumu “Lauku Lapa” un pastāstīja par konkursu ”Šodien laukos”, kas domāts skolēniem. Centra pārstāvis Aleksejs Kačanovs atraktīvi prata skolēnus iesaistīt aktivitātēs saistītās ar lauksaimniecību un dzīvi laukos. Skolēni tika sadalīti grupās, katrai grupai bija dažādu kultūraugu sēklas, kuras bija jāatpazīst. Nākošais uzdevums bija saistīts ar zivīm, jo pēc attēliem bija jānosaka suga. Zivju noteikšana skolēniem sagādāja lielākas grūtības nekā augu noteikšana. Trešajā uzdevumā skolēniem bija jānosauc vietējie uzņēmēji- kura grupa vairāk zinās. Jāsaka, te gan vairāk tika minēti lielie, redzamākie uzņēmēji – veikali, ražotnes Aizputē. Mazos ražotājus un mājražotājus skolēni maz zināja.

No Kazdangas pagasta bija ieradušies lauksaimnieki Sanita un Viesturs Beļajevi, kuri nodarbojas ar gaļas lopu audzēšanu un Viesturs no koka veido rotaļlietas- dažādu modeļu automobiļus, bērnu leļļu ratiņus un citas lietas. Sanita savukārt šuj bērniem rotaļlietas, tam visam ir savs zīmols-  Emii&Elii Toys. Rotaļlietas ir izturīgas, jo saimniekiem pret paša gatavotajām precēm ir augstas kvalitātes prasības. Dzīvesgudras bija jaunās uzņēmējas Sanitas atziņas:1. Visu var papildus iemācīties, tikai jāgrib. 2. Novērtē to, kas tev ir apkārt, kur dzīvo. 3. Nekur nav tik labi, kā laukos- telpas ir, īre nav jāmaksā, ej un dari! 4. Ja kaut ko dari, tad dari ar mīlestību, lai galarezultāts būtu kvalitatīvs.

Nākošajā dienā 9.klases skolēni devās uz Kuldīgas novada z/s “Nornieki” Snēpeles pag., kur iepazinās ar strausu un  Āfrikas Būru kazu audzēšanu. Vēlāk  devās uz Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālo struktūrvienību, lai iepazītu lauksaimniecības profesiju  piedāvājumu.   

Mums visiem vairāk jārunā ar bērniem par uzņēmējdarbības veidiem laukos, jāreklamē mazie ražotāji, lai jau skolas vecumā bērni redz biznesa iespējas laukos. Paldies Beļajevu ģimenei, kas ar savu degsmi, vēlēšanos strādāt un dzīvot laukos ir piemērs jaunajai paaudzei. Paldies lauku attīstības speciālistei Daigai Petrauskai par šo pasākumu!

Direktore Renāte Goldberga

Ēdienkarte

edienkarte

Stundu izmaiņas

iznainas

Mēs lepojamies

kids art 4

Pasākumu kalendārs

pasakumi

Labākie sportā

bilde galva