• IMG_5281

  IMG_5281

 • IMG_4807

  IMG_4807

 • IMG_4800

  IMG_4800

 • IMG_5276

  IMG_5276

 • IMG_9715

  IMG_9715

 • IMG_4804

  IMG_4804

Vārda dienu šodien svin: Alnis, Andulis

+371 20371571  pamatskola@aizpute.lv

FacebookTwitter

 

 

DSCN1808
DSCN1808
Īstu vēsturi klasē ne vienmēr var satikt, tā jādodas meklēt pašiem – uz muzejiem, vēsturiskām vietām.
19. oktobra rītā satraukti un nepacietīgi autobusu gaidīja Aizputes pagasta pamatskolas 7.-9. klašu skolēni, lai ekskursijas laikā papildinātu zināšanas par Latvijas vēsturi.


Pirmais apskates objekts bija Kurzemes cietokšņa muzejs Zantē. Tas ir militārai vēsturei veltīts muzejs, kura pastāvīgā ekspozīcija stāsta par Otro pasaules karu un notikumiem Kurzemē 1944. un 1945. gadā – tieši Zantes pagastā notika vienas no pēdējām kaujām šī kara laikā. Skolēniem bija iespēja par konkrēto laika posmu uzzināt dažādus jaunus faktus, kā arī paplašināt jau esošās zināšanas.
Dažāda veida ieroči, militāras uniformas, senlaicīgi telefona aparāti, veca nauda, pastmarkas un vēl un vēl – muzejā kopumā savākti vairāk nekā 8000 eksponātu. Muzeja vadītāja interesantais un atraktīvais stāstījums apskati pārvērta kolosālā vēstures stundā. Jautājumi, vēlēšanās pašiem fotogrāfijās iemūžināt muzeja eksponātus bija apliecinājums tam, ka -jā, bija interesanti.
Skolēniem aizdomāties lika fakts, ka muzejs ir privāts – cik daudz spēj paveikt viens cilvēks, ja ir liela interese par vēsturi un senu lietu vākšanu.
Muzeja āra ekspozīcijā varēja apskatīt bruņu transportu, lidmašīnu, divus tankus. Īpaši jau zēni ar nepacietību gaidīja, kad varēs tankā iekāpt ( tas drosmīgākiem) vai līdz tanka tornim uzrāpties. Īpaša uzmanība tika veltīta otram tankam, jo to “kopā salicis” pats muzeja vadītājs. Savus spēkus pārbaudīt varēja militārā šķēršļu trasē.
Tālāk devāmies uz divām piemiņas vietām.
Lestenes Brāļu kapos valdīja kluss, saulains atvasaras miers – šādā vietā lieks ir troksnis un skaļums. Kapos guldīti karavīri, kuri 2. pasaules kara laikā krituši latviešu leģiona rindās. Iespaidīga visiem likās siena ar iegravētiem karavīru vārdiem. Cik ilgs laiks būtu vajadzīgs, lai visus sarakstus izlasītu? Neliela rēķināšana un izbrīns – vai tiešām tik jauni bija karavīri, kad pienāca pēdējā kauja? Šie jautājumi lika saprast kara nežēlību. Vēl tikai piemiņas svecītes un mārtiņrožu pušķis pie centrālā pieminekļa.
Apskatījām represētiem Slampes pagasta iedzīvotājiem veltīto piemiņas akmeni ”Zelta josta”. Tas ir 12 tonnu smags akmens, kurš apjozts ar nerūsējoša tērauda zeltā tonētu jostu un kurā, izmantojot lāzergriezuma tehniku, ierakstīti visu simts represēto iedzīvotāju vārdi. Aiz mums ir paaudžu paaudzes, kuras ir gājušas vēstures lemto ceļu – bieži smagu, nežēlīgu, mēs esam tie, kuri vēstures stāstus nes tālāk, jo neviena tauta nedrīkst aizmirst savu vēsturi.

Jau krēslas stundā apskatījām Baltijas valstīs lielāko bunkuru, kuru 1948. gadā Īles mežos izbūvēja nacionālie partizāni, viņi ar partizānu kara metodēm cīnījās pret padomju okupācijas varu Latvijā. Bunkurs šodien ir atjaunots , katrs varēja to apskatīt un kaut uz mirkli mēģināt iztēloties, kā tas varēja būt – dzīvot tādā.
Un tad jau mājupceļš pēc iespaidiem bagātas dienas.
Ekskursija notika ar programmas “Latvijas skolas soma” finansiālu atbalstu.

 

 

 

Ēdienkarte

edienkarte

Stundu izmaiņas

iznainas

Mēs lepojamies

kids art 4

Pasākumu kalendārs

pasakumi

Labākie sportā

bilde galva