+371 20371571  pamatskola@aizpute.lv

FacebookTwitter

 

 

 

Karjeras atbalsts

      Informācija par karjeras atbalsta resursu Aizputes pagasta pamatskolas mājas lapā tiek izveidots karjeras atbalsta resurss, kurš regulāri tiks papildināts, un tas ir adresēts trīs mērķauditoriju grupām: 1.-6. klašu skolēniem, 7.-9. klašu        skolēniem un vecākiem. Katrā no skolēnu mērķgrupām informācija ievietota atbilstoši vecumposma karjeras vadības prasmēm, bet vecākiem sniegti atbalsta resursi sava bērna karjeras veidošanā. Saistošie dokumenti:
   1.Karjeras izglītības programma 2020.-2023.gadam
   2.Karjeras atbalsts Aizputes pagasta pamatskolas 7.-9. klašu skolēniem

   3.Publikācijas par karjeras atbalsta pasākumu īstenošanu projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

vecaki1 67 9


 

Karjeras atbalsts 7.- 9. klases

PAŠIZPĒTES TESTI

6 dažādi sevis izpētes testi, lai parādītu izglītības un karjeras ceļa virzienu

INFOGRAMMAS

 1. Astoņas infografikas – palīgi karjeras plānošanā. Katra infografika attēlo kādu būtisku karjeras veidošanas jautājumu.  
 1. Infografika “Mācību priekšmeti, kas palīdz apgūt prasmes” palīdz saprast, kādas prasmes skolēni var apgūt kādā no priekšmetiem skolā, lai turpmāk tās būtu noderīgas, veidojot savu karjeru.
 1. Infografika “Uzklausi, padomā un izlem pats!”

PROFESIJU IZPĒTE

1.Kā Sūzena Kolinsa zināja, ka būs rakstniece un uzrakstīs pasaules bestselleru “Bada spēles”? Un Marks Cukerbergs, uzprogrammējot sociālo tīklu Facebook, kļūs par jaunāko miljardieri pasaulē? Vai vēl labāk – kāda ir mikrobiologa ikdiena? Ja tik daudz jautājumu ir iešāvušies arī Tavā prātā, tad atbildes meklē virtuālā profesiju pilsētā profesijupasaule.lv. Vai Tu jau zini, kurā profesijā kalnus gāzīsi Tu?

2. Karjeras dienas ar dažādu profesiju pārstāvjiem

(zobārsts, sporta ārsts, brīvprātīgais darbs, multitāskings, komponists, aktieris, jurists, kaskadieris, matemātiķis, ķīmiķis un citas profesijas)

NODERĪGI RESURSI

 1. lv – prakses, darba, brīvprātīgā darba vakances jauniešiem; informācija par profesijām; skolu un studiju TOPs; spēle “Virtuālā prakse”.
 1. Start Strong – starptautiska apmācību programma jauniešiem un pieaugušajiem par tēmām “Karjera”, “Bizness” un “Attiecību veidošana”.
 1. Profolio.lv – Jauniešu palīgs karjeras izvēlē: platforma ērti lietojama; rūpējas par jauno “Skola 2030” prasību ievērošanu; interaktīva; pieejamas saprotamas pamācības un speciālistu ieteikumi.
 1. “Zaļais pipars” – RTU Karjeras centra filmas par karjeras veidošanu

    Filma “Zaļais pipars”

    Filma “Zaļais pipars” 2

    Filma “Zaļais pipars” 3

    Filma “Zaļais pipars” 4

    Filma “Zaļais pipars” 5

5. No sludinājuma līdz pirmajai darba dienai

Šis materiāls ir izveidots katram, kas meklē prakses vai darba vietu.

Lielākā labuma iegūšanai, ja ir laiks un vēlme, secīgi izpildi visus uzdevumus un iepazīsties ar karjeras konsultanta sniegtajiem ieteikumiem, lai rezultāts tiešām atbilstu gaidām. Bet, ja esi pārliecināts par izvēlēto vakanci vai uzņēmumu, tev var noderēt kontrolsaraksts (checklist) CV un motivācijas vēstulei un ieteikumi stresa mazināšanai darba intervijas laikā.

PIEREDZES STĀSTI

    1. ”Uzklausi, padomā un izlem pats!” Virtuālā pieslēgšanās drukas produktu ražotājam “Printful”

 1. ”Uzklausi, padomā un izlem pats! Tīnas Graudiņas pieredze karjeras izvēlē
 1. ”Uzklausi, padomā un izlem pats!” Luīze Šlihta par karjeras izvēli ar Ilzi Rūtenbergu
 1. ”Uzklausi, padomā un izlem pats!” Luīze Šlihta par karjeras izvēli ar Gati Kondrātu
 1. ”Uzklausi, padomā un izlem pats!” Par savu ikdienu un karjeras izvēles pieredzi stāsta elektronikas inženieris un “Lightspace Technologies” pārstāvis Roberts Gotlaufs
 1. Diskusija jauniešiem “Uzklausi, padomā un izlem pats!”
 1. Jāņa Strapcāna ieteikumi jaunietim, kurš meklē savu dzīves ceļu

Ēdienkarte

edienkarte

Stundu izmaiņas

iznainas

Mēs lepojamies

kids art 4

Pasākumu kalendārs

pasakumi

Labākie sportā

bilde galva